Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

116. SZABLA OFICERA WEHRMACHTU, III RZESZA

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA OFICERA WEHRMACHTU, III RZESZA
116
SZABLA OFICERA WEHRMACHTU, III RZESZA

dł. całk. szabli w pochwie 1009 mm, dł. szabli 962 mm, dł. głowni 838 mm, szer. głowni u nasady 20 mm, gr. grzbietu u nasady 5 mm, masa szabli 635 g, masa szabli w pochwie 1050 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec prosty, kabłąk w kształcie półstrzemienia, owalne półwąsy. Trzon z czarnej masy z poprzecznymi karbami, opleciony stalowymi drucikami. Długi kapturek w kształcie lwiej głowy, z policzkami, dołem mocowany wraz z trzonem w ozdobnym pierścieniu, górą zanitowany trzpieniem głowni. Policzki mocowane do trzonu śrubkami. Zewnętrzny półwąs z przedstawieniem orła wspartego na swastyce, wewnętrzny z tarczką. Pod jelcem skórzana podkładka. G ł o w n i a stalowa, polerowana, niklowana, o umiarkowanej krzywiźnie. Obustronnie profilowana w bruzdę przygrzbietową, długie pióro obosieczne, sztych symetryczny. Na wewnętrznym progu sygnatura producenta „FW. Holler – Solingen”. P o c h w a metalowa, pomalowana na czarno, z jedną ryfką z zaczepem i ruchomym koluszkiem na grzbiecie. Szyjka mocowana w płaszczu pochwy dwoma śrubkami, ostroga asymetryczna. Przy szabli oficerski temblak III Rzeszy.

Cena wylicytowana
1 900 zł