Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

116. SZABLA OFICERA WEHRMACHTU, III RZESZA

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA OFICERA WEHRMACHTU, III RZESZA
powrót
116
SZABLA OFICERA WEHRMACHTU, III RZESZA

SZABLA OFICERA WEHRMACHTU, III RZESZA

dł. całk. szabli w pochwie 1009 mm, dł. szabli 962 mm, dł. głowni 838 mm, szer. głowni u nasady 20 mm, gr. grzbietu u nasady 5 mm, masa szabli 635 g, masa szabli w pochwie 1050 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec prosty, kabłąk w kształcie półstrzemienia, owalne półwąsy. Trzon z czarnej masy z poprzecznymi karbami, opleciony stalowymi drucikami. Długi kapturek w kształcie lwiej głowy, z policzkami, dołem mocowany wraz z trzonem w ozdobnym pierścieniu, górą zanitowany trzpieniem głowni. Policzki mocowane do trzonu śrubkami. Zewnętrzny półwąs z przedstawieniem orła wspartego na swastyce, wewnętrzny z tarczką. Pod jelcem skórzana podkładka. G ł o w n i a stalowa, polerowana, niklowana, o umiarkowanej krzywiźnie. Obustronnie profilowana w bruzdę przygrzbietową, długie pióro obosieczne, sztych symetryczny. Na wewnętrznym progu sygnatura producenta „FW. Holler – Solingen”. P o c h w a metalowa, pomalowana na czarno, z jedną ryfką z zaczepem i ruchomym koluszkiem na grzbiecie. Szyjka mocowana w płaszczu pochwy dwoma śrubkami, ostroga asymetryczna. Przy szabli oficerski temblak III Rzeszy.

Cena wylicytowana
1 900 zł
Zapytaj o obiekt
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 58 301 05 54
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się