Militaria Auction / 18 April 2020

116. SZABLA OFICERA WEHRMACHTU, III RZESZA

Past auctionsMilitaria AuctionSZABLA OFICERA WEHRMACHTU, III RZESZA
return
116
SZABLA OFICERA WEHRMACHTU, III RZESZA

SZABLA OFICERA WEHRMACHTU, III RZESZA

dł. całk. szabli w pochwie 1009 mm, dł. szabli 962 mm, dł. głowni 838 mm, szer. głowni u nasady 20 mm, gr. grzbietu u nasady 5 mm, masa szabli 635 g, masa szabli w pochwie 1050 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec prosty, kabłąk w kształcie półstrzemienia, owalne półwąsy. Trzon z czarnej masy z poprzecznymi karbami, opleciony stalowymi drucikami. Długi kapturek w kształcie lwiej głowy, z policzkami, dołem mocowany wraz z trzonem w ozdobnym pierścieniu, górą zanitowany trzpieniem głowni. Policzki mocowane do trzonu śrubkami. Zewnętrzny półwąs z przedstawieniem orła wspartego na swastyce, wewnętrzny z tarczką. Pod jelcem skórzana podkładka. G ł o w n i a stalowa, polerowana, niklowana, o umiarkowanej krzywiźnie. Obustronnie profilowana w bruzdę przygrzbietową, długie pióro obosieczne, sztych symetryczny. Na wewnętrznym progu sygnatura producenta „FW. Holler – Solingen”. P o c h w a metalowa, pomalowana na czarno, z jedną ryfką z zaczepem i ruchomym koluszkiem na grzbiecie. Szyjka mocowana w płaszczu pochwy dwoma śrubkami, ostroga asymetryczna. Przy szabli oficerski temblak III Rzeszy.

Hammer price
1 900 zł
Enquire about this item
We are happy to answer any question!
+ 48 58 301 05 54
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Bid on-line
with our app!
Google PlayGoogle Playsee more
Newsletter
Join the newsletter and stay up to date!
Sign up