Aukcja Militariów (9) / 6 kwietnia 2024

67. Szabla oficera huzarów, Niemcy, ok. 1800 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Militariów (9)Szabla oficera huzarów, Niemcy, ok. 1800 r.
67
Szabla oficera huzarów, Niemcy, ok. 1800 r.

dł. szabli w pochwie 1017 mm, dł. szabli 972 mm, dł. głowni 845 mm, szer. głowni u nasady 30 mm, gr. grzbietu u nasady 10 mm, masa szabli 555 g, masa szabli w pochwie 1275 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec prosty. Kabłąk z perełkowym wykończeniem na grzbiecie. Długi kapturek mocowany w pierścieniu u jelca, górą nakrętką na trzpieniu głowni. Uchwyt drewniany, poprzecznie karbowany, obciągnięty skórą i opleciony filigranem. G ł o w n i a stalowa, polerowana, o znacznej krzywiźnie. Profilowana obustronnie w jedną, szeroką bruzdę sięgającą obosiecznego pióra. Sztych przygrzbietowy. Na wysokości zastawy obustronnie złocone trawienia, typowe dla tego okresu oraz monogram wiązany „FR” pod koroną. P o c h w a mosiężna z dwiema ryfkami. Szyjka mocowana w płaszczu dwiema śrubkami. Ostroga stalowa, niesymetryczna.
stan zachowania: 4/4/4

Cena wylicytowana
6 500 zł