Varia 35 / 20 maja 2020

66. Rudolf Priebe | Łodzie przy brzegu

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 35Łodzie przy brzegu
66
Łodzie przy brzegu

Rudolf Priebe (1889 - 1956 Rudolfstadt)

Łodzie przy brzegu

olej, płótno, 60 x 80 cm, sygn. p.d.: Priebe

Rudolf Priebe
Studia malarskie rozpoczął w Szkole Sztuki we Wrocławiu u profesorów A. Buscha i E. Kaempffera. Dalszą edukację pobierał w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium u L. Hertericha. Mieszkał i malował w Hamburgu. Dla twórczości artysty typowe pozostawały tematy ukazujące kutry żaglowe kołyszące się na falach czy wyciągnięte na brzegu. Motywy te malowane były mocnymi, zdecydowanymi pociągnięciami pędzla, o impastowej fakturze oraz zdecydowanej i intensywnej kolorystyce.
Cena wylicytowana
2 400 zł