Aukcja Malarstwa Polskiego (5) / 8 lipca 2020

52. Mieczysław Serwin-Oracki | Sukiennice w Krakowie

HomeAukcje archiwalneAukcja Malarstwa Polskiego (5)Sukiennice w Krakowie
52
Sukiennice w Krakowie

Mieczysław Serwin-Oracki (1912-1977)

Sukiennice w Krakowie

olej, tektura, 50 x 69 cm, sygn. p.d.: m. oracki - Serwin, na odwrociu fragmentarycznie zachowana naklejka z dedykacją z 1942 roku

Mieczysław Serwin-Oracki Studiował w krakowskiej ASP w pracowniach W. Jarockiego i W. Weissa. W roku 1938 uczestniczył w otwarciu Salonu w warszawskiej Zachęcie, zdobywając brązowy medal. W 1939 r. brał udział w wystawie zbiorowej w TPSP w Krakowie. Przewodnim tematem jego twórczości był pejzaż, przeważnie z podkrakowskich wsi, Beskidu czy Bukowiny. Malował również widoki miast, zwłaszcza Krakowa, ale także Wenecji. Poza pejzażem wykonywał portrety, akty i martwe natury z kwiatami.