Varia® 50 / 7 grudnia 2022

10. Mieczysław Reyzner | Zmierzch nad Roscoff, 1892 r.

Strona głównaAukcje nadchodząceVaria® 50Zmierzch nad Roscoff, 1892 r.
zmierzch-nad-roscoff-1892-r-mieczyslaw-reyzner-791724zmierzch-nad-roscoff-1892-r-mieczyslaw-reyzner-669303

Mieczysław Reyzner (1861 Lwów - 1941 tamże)

Zmierzch nad Roscoff, 1892 r.

olej, płótno, 46 x 27 cm, sygn. i dat. l.d.: Reyzner / Roscoff 1892

Mieczysław Reyzner
W latach 1880–1886 kształcił się w wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych, a także w Monachium. Po studiach wrócił na krótko do Lwowa, skąd w 1888 wyjechał do Paryża. Miał tam własną pracownię, brał udział w oficjalnych Salonach, a swoje obrazy wysyłał na międzynarodowe wystawy do Monachium, Berlina i Wiednia. Latem wyjeżdżał nad morze do Bretanii, odwiedzał też Belgię, Holandię i Danię. Do kraju wrócił w 1897 roku i zamieszkał na stałe we Lwowie. Reyzner wystawiał we Lwowie, Krakowie i Warszawie. Większość obrazów artysty znajduje się w zbiorach Galerii we Lwowie.
Estymacja:
10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza:
7 600 zł