akwarela, gwasz, papier, 23,5 × 17,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Pociecha
Michał Pociecha Malarz, rysownik. Studia odbył w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1869–75, pod kierunkiem Jana Matejki i Władysława Łuszczkiewicza. Następnie w 1875 roku w Akademii monachijskiej u Ludwiga Löfftza. Pociecha już podczas nauki został dwukrotnie odznaczony medalami. Wystawiał swoje prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (od 1875 r.) i Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych oraz Salonie Krywulta w Warszawie, a także w Wiedniu, Pradze i we Lwowie. Posługiwał się głównie akwarelą, rzadziej technika olejną.