Aukcja Prac na Papierze: Sztuka dawna / 25 stycznia 2020

60. Juliusz Holzmüller | Wyjazd na targ, 1908

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na Papierze: Sztuka dawnaWyjazd na targ, 1908
60
Wyjazd na targ, 1908

Juliusz Holzmüller (1876 Bolechów - 1932 Lwów)

Wyjazd na targ, 1908

akwarela, papier, 32,5 × 48 cm w świetle oprawy
sygn., dat. i opisana l. d.: Juliusz Holzmüller / 1908 / Wiedeń
na odwrocie oprawy nalepka Specjalnego składu ram, obrazów i luster z ul. Pańskiej 21 we Lwowie.

Juliusz Holzmüller
W latach 1897–1901 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni E. Cynka, J. Mehoffera i T. Axentowicza oraz, w latach 1903–1904, w Monachium. W roku 1906 zamieszkał we Lwowie. Najczęściej posługiwał się techniką akwareli oraz sepią i tuszem. Malował pejzaże i widoki miast, lecz do historii przeszedł jako malarz koni. Były to sceny batalistyczne, stadniny i konie na tle przyrody. Prace artysty znajdują się w muzeach w Krakowie, Łańcucie i we Lwowie.
Cena wylicytowana
6 500 zł