39 Aukcja Młodej Sztuki / 16 sierpnia 2014

78. Mariusz Dydo | Lilith, model fetisch, z cyklu Air Virgin, 2014

Strona głównaAukcje archiwalne39 Aukcja Młodej SztukiLilith, model fetisch, z cyklu Air Virgin, 2014
powrót
78
Lilith, model fetisch, z cyklu Air Virgin, 2014

Mariusz Dydo

Lilith, model fetisch, z cyklu Air Virgin, 2014

ceramika malowana podszkliwnie, szkliwiona, złocona naszkliwnie, 31 x 77 x 20 cm, edycja limitowana, numer i logo po lewej wewnętrznej stronie bucika: 6/100/2014

Lilith wybiega w przyszłość, już teraz zrywa z swoją funkcją społeczno- inicjacyjną i poprzez mitologiczne imię odkrywa przed widzem swoją kulturową wieloznaczność. Osadzona w tradycji, pozbawiona swojej pierwotnej funkcji nabiera cech mistycyzmu. Pozbawiona swojej przedmiotowości wzmacnia swój wizerunek ikony przełomu tysiącleci.

Mariusz Dydo
Ur. w 1979 r. Po ukończeniu działu „Meblarstwo Artystyczne” w PLSP w Tarnowie, dostał się na Wydział Rzeźby w Krakowskiej ASP, którą ukończył w 2004 r. Przed i w trakcie studiów działał w Autorskiej Grupie Artystycznej Jacka Kucaby-„Ruchome Święto”. W trakcie studiów brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz dwukrotnie, na zaproszenie Commune de Lorentzweiller, Luksemburg, w projektach malarskich-„ Mieszkańcy Lorentzweiller” i „Pejzaże Lorentzweiller”. Po ukończeniu studiów był laureatem nagród i wyróżnień dla obrazów z cyklu” www.cykl.dy oraz nagrody Artystycznej Miasta Kraków. W roku 2007 otworzył swoje pierwsze studio rzeźby i malarstwa, w którym wykonał wiele zamówień kontraktowych dla osób prywatnych, filmu, reklamy, muzeum Trasy Turystycznej kopalni Soli w Wieliczce, Muzeum Miasta Kraków pod płytą rynku głównego, Bazyliki Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie (wspólnie z Zbigniewem Blajerskim). Od roku 2008 tworzy małe cykle rzeźbiarskie w ceramice odlewanej, które tworzą markę Marius Dydo. W roku 2013, wraz z drugim inwestorem powołał do życia projekt Dydodecor, który ma na celu promować markę, oraz artystów zaproszonych do jej budowy. Jest autorem projektu figur do wielko pomnikowego założenia architektonicznego dla Fundacji Pomnik Ofiar Katynia. W swojej twórczości inspiruje się liniami przecięć mitologii o sztuce, tradycją mistrzów i wizytą w hipermarkecie. Czasem wykorzystuje tytuły zaczerpnięte z tradycji.
Czytaj więcej
Cena wylicytowana
1 700 zł
Zapytaj o obiekt
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się