39 Aukcja Młodej Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalne39 Aukcja Młodej Sztuki
39-aukcja-mlodej-sztuki

39 Aukcja Młodej Sztuki

Data aukcji:
16 sierpnia 2014
Miejsce aukcji:
Galeria Sztuki Nowoczesnej w Sopocie Boh. Monte Cassino 43
Opis:

Galeria Sztuki Nowoczesnej Sopockiego Domu Aukcyjnego ma zaszczyt zaprosić na ostatnią letnią Aukcję Młodej Sztuki w tym sezonie. Przygotowując ofertę na tę specjalną sierpniową licytację wybieraliśmy najlepsze prace artystów młodego pokolenia, zarówno tych którzy zakorzenili się już na polskim rynku sztuki, jak i tych, którzy dopiero stawiają na nim pierwsze kroki.

Naszą ofertę otwiera wyjątkowa i monumentalna praca Piotra Ambroziaka „Space Kamasutra” (poz. 1) – doskonale ilustrująca niechęć artysty do akademickiej poprawności i jego zainteresowanie wędrówką duszy na pograniczu kultur i religii. Warto także zwrócić uwagę na pracę, po raz pierwszy pojawiającego się na ścianach Sopockiego Domu Aukcyjnego artysty, studenta grafiki z ASP w Krakowie – Adama Bakalarza z pracą z cyklu Zawodnicy (poz. 6). Jego prace wielokrotnie biły rekordy popularności na polskich aukcjach młodej sztuki, ze względu na idealne wyważenie między minimalizmem kolorystycznym, a poruszeniem futurystycznych form.

Poza futurystycznymi i fantastycznymi motywami uwiecznionymi na pracach Piotra Urbanka (poz. 7), Kamili Stępniak (poz. 8) czy Karoliny Matyjaszkowicz (poz. 49) i Macieja Siemońskiego (poz. 69), chcielibyśmy zaproponować także Państwu prace nawiązujące do klasycznych wzorców malarstwa – obraz „Favia” Katarzyny Kołtan (poz. 18), która stosując technikę tempery jajecznej i operując bardzo wąską paletą barw, w swoich pracach nawiązuje do twórczości dawnych mistrzów.  Do czerpiących z klasyki należy także praca wielokrotnie docenianej na naszych aukcjach artystki malującej w Paryżu – Zofii Błażko (poz. 27).

Miłośnikom streetartu proponujemy energetyczną pracę Wojciecha Brewki (poz. 25) oraz obraz Mateusza Rybki pod przewrotnym tytułem „I love black and white” (poz. 33).  Klientom zainteresowanym ciekawą fakturą i malarstwem strukturalnym możemy polecić prace Stanisława Tomalaka (poz. 50) oraz Sonii Ruciak (poz. 77), natomiast poszukującym współczesnego minimalizmu możemy bez wątpienia rekomendować prace Łukasza Ratajczyka (poz. 3) oraz Tomasza Kołodziejczyka (poz. 36).

Jak co aukcję, zachęcamy także do zapoznania się z rubryką „Artysta na start” w której promujemy, naszym zdaniem, sylwetki najciekawszych młodych artystów ostatnich lat. W tym katalogu mamy przyjemność zaprezentowania malarstwa absolwentki lublińskiego UMCS – Violi Głowackiej, której pracę Camp IV (poz. 63) można obejrzeć na naszej okładce. 

Czytaj więcej
Kontakt
Dorota Kulawczuk, Dilan Abdulla, tel. 603 890 001, (58) 551 22 89, modern@sda.pl
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się