olej, płótno, 99 x 82 cm, sygn. i dat. śr: Marcin Niziurski 29 XII 82 "Pielgrzymka"
Marcin Niziurski Studia na warszawskiej ASP (grafika artystyczna w pracowni prof. Andrzeja Rudzińskiego) ukończył w 1977 roku. Trzykrotny stypendysta MKiS. Pomysłodawca i organizator wielu wystaw, instalacji, happeningów i plenerów artystycznych, malarsko - literackich, w tym corocznych międzynarodowych w Kampinoskim Parku Narodowym. Członek międzynarodowej grupy artystycznej "Lege Artis". Maluje obrazy olejne i akrylowe. Rysuje piórkiem. Tworzy grafikę artystyczną i struktury przestrzenne. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzeach wielu krajów europejskich oraz w Australii, Egipcie, Japonii, Kanadzie, USA.