olej, płótno, 132 x 148 cm, sygn. i dat. u dołu: A.UMIASTOWSKI 92, opisany, sygn. i dat. na odwrocie: A.U 1992 / ANDRZEJ / UMIASTOWSKI
Andrzej Umiastowski Ukończył malarstwo w PWSSP w Gdańsku uzyskując dyplom w pracowni prof.J.Zabłockiego w 1984r. W centrum jego obrazów jest zawsze człowiek; śmieszny ale tylko z wierzchu. Choć postacie są przerysowane Andrzej Umiastowski maluje je z niezwykłym talentem ukazywania ludzi i czułością. Jego malarstwo eksponowane w kilkunastu krajach na kilku kontynentach cenione jest za humanistyczne spojrzenie na człowieka.