Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 listopada 2021

17. Marcin Kołpanowicz | Podróż do źródeł czasu, z cyklu "Pokój podróżnika", 2021

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejPodróż do źródeł czasu, z cyklu "Pokój podróżnika", 2021
Marcin Kołpanowicz | Podróż do źródeł czasu, z cyklu

Marcin Kołpanowicz (ur. 1963 r.)

Podróż do źródeł czasu, z cyklu "Pokój podróżnika", 2021

olej, płótno, 70 x 120 cm, sygnowany l.d.: 'Marcin | Kołpanowicz | 2021'

Marcin Kołpanowicz
W 1987 obronił dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, lecz pierwsze malarskie lekcje odbierał od swojego ojca – Andrzeja Kołpanowicza, znanego krakowskiego surrealistę. Autor skupia się głównie na malarskie olejnym i pastelu. Podejmuje tematykę fantastyczną, ale realizuje również bardziej akademickie motywy. Marcin Kołpanowicz swoje prace prezentował na ponad 20. wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą (m.in. w Nowym Jorku, Paryżu, Kolonii, Linzu, Wuppertalu, Aschau, Krakowie, Szczyrku i Krzeszowicach) oraz na licznych wystawach zbiorowych.
Cena wylicytowana
80 000 zł