2. Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 marca 2016

4. Małgorzata Jastrzębska | Nr 452, 2016

Strona głównaAukcje archiwalne2. Aukcja Sztuki XXI wiekuNr 452, 2016
Nr 452, 2016

Małgorzata Jastrzębska (ur. 1975)

Nr 452, 2016

olej, płótno, 50 x 50 cm, sygn. na odwrocie: MAŁGORZATA JASTRZĘBSKA | 25.I.2016 | 452

Małgorzata Jastrzębska W 2001 roku obroniła dyplom w pracowni litografii na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Zajmuje się głównie malarstwem geometrycznym, w którym główną rolę odgrywa koncepcja, konstrukcja i kolor. W 2008 r. ujęta w rankingu ?Kompas Młodej Sztuki? (polscy artyści do 35 r.ż.) - miejsce 13, w 2009 - ?Kompas Sztuki? (kategoria ogólna) - miejsce 44. Świadomie dystansując się od dominującego w Polsce nurtu ?sztuki krytycznej? poszukuje form wyrazu z pogranicza znaczenia i abstrakcji. Ma na swoim koncie wystawy zbiorowe oraz indywidualne w kraju i zagranicą, m.in.: 2015 - Japońskie inspiracje; wystawa polskiej sztuki współczesnej, Warszawa; 2014 - 19 Wschodni Salon Sztuki, Lublin; 2012 - Dom Kobro, Łódź; 2012 - Hasior ? Reinkarnacje, Zakopane; 2009 - Poza czasem, Warszawa; 2009 - Geometrie der Farben, Hannover, Niemcy; 2008 - O obrotach barw, Warszawa; 2007 - Kalejdoskop, Warszawa; 2006 - Geometria oka, Warszawa.
Cena wylicytowana
2 800 zł