Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 listopada 2021

28. Maja Borowicz | Wybrzeże, 2014

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejWybrzeże, 2014
28
Maja Borowicz | Wybrzeże, 2014

Maja Borowicz

Wybrzeże, 2014

olej, płótno, 100 x 70 cm, sygnowany na odwrocie

Maja Borowicz
Zajmuje się malarstwem i grafiką, jednak to właśnie z działalności malarskiej jest najbardziej znana. Tworzy obrazy olejne, gdzie głównymi bohaterami są najczęściej nagie postaci mężczyzn i kobiet osadzone w surrealistycznym świecie „rozpadu”, gdzie również ludzkie sylwetki ulegają erozji. Malarstwo Borowicz poza wysokiej jakości warsztatem malarskim wyróżniają się interesującą warstwą treściową, która daje widzowi duże pole do własnej interpretacji. Borowicz jest laureatką 13. nagród w światowych konkursach artystycznych (głównie w USA). Jest także autorką kilku wystaw indywidualnych i uczestniczką kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą (m.in. Rosja, Belgia, USA, Tajwan, Norwegia)
Cena wylicytowana
54 000 zł