Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 listopada 2021

27. Maja Borowicz | Ciche fale zapomnienia

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejCiche fale zapomnienia
27
Maja Borowicz | Ciche fale zapomnienia

Maja Borowicz (ur. 1980)

Ciche fale zapomnienia

olej, płótno, 70 x 100 cm, sygnowany l.d.: 'M. BOROWICZ' oraz opisany na odwrocie: 'Ciche fale zapomnienia | Maja Borowicz | olej na płótnie'

Maja Borowicz
Zajmuje się malarstwem i grafiką, jednak to właśnie z działalności malarskiej jest najbardziej znana. Tworzy obrazy olejne, gdzie głównymi bohaterami są najczęściej nagie postaci mężczyzn i kobiet osadzone w surrealistycznym świecie „rozpadu”, gdzie również ludzkie sylwetki ulegają erozji. Malarstwo Borowicz poza wysokiej jakości warsztatem malarskim wyróżniają się interesującą warstwą treściową, która daje widzowi duże pole do własnej interpretacji. Borowicz jest laureatką 13. nagród w światowych konkursach artystycznych (głównie w USA). Jest także autorką kilku wystaw indywidualnych i uczestniczką kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą (m.in. Rosja, Belgia, USA, Tajwan, Norwegia).
Cena wylicytowana
110 000 zł