Aukcja Sztuki Fantastycznej / 25 czerwca 2022

26. Maja Borowicz | Ślad przeszłości, 2018

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejŚlad przeszłości, 2018
26
Maja Borowicz | Ślad przeszłości, 2018Maja Borowicz | Ślad przeszłości, 2018

Maja Borowicz

Ślad przeszłości, 2018

olej, płótno, 50 x 60 cm, sygnowany p.d.: 'M. Borowicz' oraz opisany na odwrocie: 'Ślad przeszłości | Maja Borowicz | 2018'

Obraz nagrodzony:
2018 – I miejsce w konkursie malarskim zorganizowanym przez galerię Artavita,
Santa Barbara (USA)
2018 – I miejsce podczas targów „SPECTRUM Miami Art Show”, Miami (USA)

Maja Borowicz
Zajmuje się malarstwem i grafiką, jednak to właśnie z działalności malarskiej jest najbardziej znana. Tworzy obrazy olejne, gdzie głównymi bohaterami są najczęściej nagie postaci mężczyzn i kobiet osadzone w surrealistycznym świecie „rozpadu”, gdzie również ludzkie sylwetki ulegają erozji. Malarstwo Borowicz poza wysokiej jakości warsztatem malarskim wyróżniają się interesującą warstwą treściową, która daje widzowi duże pole do własnej interpretacji. Borowicz jest laureatką 13. nagród w światowych konkursach artystycznych (głównie w USA). Jest także autorką kilku wystaw indywidualnych i uczestniczką kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą (m.in. Rosja, Belgia, USA, Tajwan, Norwegia)
Cena wylicytowana
62 000 zł *Sprzedaż warunkowa