Aukcja Sztuki Fantastycznej / 26 listopada 2022

14. Maja Borowicz | Odcienie istnienia, 2019

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejOdcienie istnienia, 2019
Maja Borowicz | Odcienie istnienia, 2019Maja Borowicz | Odcienie istnienia, 2019

Maja Borowicz

Odcienie istnienia, 2019

olej, płótno, średnica 80 cm, sygnowany p.d.: 'M. BOROWICZ' oraz na odwrocie: 'Odcienie istnienia | Maja Borowicz | 2019 | olej na płótnie'

– 2020 – Percepcja koła, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Galeria Zamek
Szczecinek, Galeria Elektrownia Czeladź, Bałtycka Galeria Sztuki 105 Koszalin

Maja Borowicz
Zajmuje się malarstwem i grafiką, jednak to właśnie z działalności malarskiej jest najbardziej znana. Tworzy obrazy olejne, gdzie głównymi bohaterami są najczęściej nagie postaci mężczyzn i kobiet osadzone w surrealistycznym świecie „rozpadu”, gdzie również ludzkie sylwetki ulegają erozji. Malarstwo Borowicz poza wysokiej jakości warsztatem malarskim wyróżniają się interesującą warstwą treściową, która daje widzowi duże pole do własnej interpretacji. Borowicz jest laureatką 13. nagród w światowych konkursach artystycznych (głównie w USA). Jest także autorką kilku wystaw indywidualnych i uczestniczką kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą (m.in. Rosja, Belgia, USA, Tajwan, Norwegia)