Aukcja Dzieł Sztuki / 8 maja 2021

19. Ludwik Gędłek | Przeprawa przez rzekę

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPrzeprawa przez rzekę
Ludwik Gędłek | Przeprawa przez rzekęLudwik Gędłek | Przeprawa przez rzekę

Ludwik Gędłek (Kraków 1847 - Wiedeń 1904)

Przeprawa przez rzekę

olej, płótno, 32 × 64 cm
sygn. p. d.: L. Gędłek Wien

Ludwik Gędłek W latach 1861-72 studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem W. Łuszczkiewicza. Od 1872 r. kształcił się w akademii wiedeńskiej u E. Lichtenfelsa i C. Wurzingera. Studia kontynuował do 1877 roku. Już w 1863 r. debiutował na wystawie w krakowskim TPSP, gdzie później wystawiał wielokrotnie. Na stałe mieszkał w Wiedniu, skąd nadsyłał obrazy na wystawy do TPSP we Lwowie, Salonu Krywulta w Warszawie oraz do Drezna. Malował pejzaże, głównie podkrakowskie, sceny rodzajowe i batalistyczne z częstym motywem koni. Obecnie jego obrazy znajdują się m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Lwowskiej Galerii Obrazów i Polskim Muzeum w Chicago.
Cena wylicytowana
0 zł