olej, płótno, 85 x 130 cm, sygnowany p.d.: 'ŻEGALSKI' oraz opisany na odwrocie: ' Marlboro Don Kichote | wersja współczesna | 1991'
Leszek Żegalski Studiował w ASP w Katowicach u Jerzego Dudy-Gracza a potem w Krakowie. Studia ukończył w 1984r. Uprawia malarstwo inspirowane tradycją dawnych mistrzów w konwencji realistycznej. Jego twórczość często wykracza poza realność. Naznaczona duchowością i dystansem nabiera niezwykle złożonego, symbolicznego wymiaru. W latach 90-tych Leszek Żegalski stał się znanym na świecie portrecistą. Malował portrety dla królowej Beatrix, sportretował m.in. Romana Polańskiego i gwiazdę pop Tinę Turner. W 1988r. otrzymał prestiżową nagrodę Grand Prix na Ogólnopolskiej Wystawie Młodej Plastyki ?Arsenał 88?. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie. Mieszka w Belgii i w Polsce, gdzie w zakupionym zamku w Wilemowicach na Dolnym Śląsku realizuje śmiałą koncepcję malarstwa ściennego.