Aukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich / 2 maja 2016

32. Krzysztof Szałek | Les gens en marche, 1990

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra DmochowskichLes gens en marche, 1990
Les gens en marche, 1990

Krzysztof Szałek (ur. 1964, Gdańsk)

Les gens en marche, 1990

olej, płótno, 125,5 x 160 cm
sygn. na odwrocie: 'K.SZAŁEK 1990' oraz nalepka i pieczęć galerii

Krzysztof Szałek Ukończył Liceum Plastyczne w Lublinie. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, którą ukończył w 1986 r. Mieszka i tworzy w Nanterre pod Paryżem. Regularnie wystawia swoje prace w paryskich galeriach. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach instytucjonalnych i prywatnych we Francji, we Włoszech, w Belgii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech. W swojej twórczości porusza tematy egzystencjalne, opowiada o śmierci, przemocy, wojnie. Od l. 90. zajmuje go eksperymentowanie z różnymi aspektami malarstwa abstrakcyjnego. Po zakończeniu cykli ?Trucizny? i ?Plastyki? swoje zainteresowanie skierował ku jaśniejszej palecie barwnej, którą namalował cykl ?Malarstwo-Spray?.
Cena wylicytowana
0 zł