19 Aukcja Sztuki XXI wieku / 3 czerwca 2020

30. Krzysztof Syruć (Proembrion) | Pure Uniform Coloring (of Order-8 Triangular Tiling with Exuberants) z cyklu "SET a42n6", 2020

aAukcje archiwalne19 Aukcja Sztuki XXI wiekuPure Uniform Coloring (of Order-8 Triangular Tiling with Exuberants) z cyklu "SET a42n6", 2020
30
Pure Uniform Coloring (of Order-8 Triangular Tiling with Exuberants) z cyklu Pure Uniform Coloring (of Order-8 Triangular Tiling with Exuberants) z cyklu Pure Uniform Coloring (of Order-8 Triangular Tiling with Exuberants) z cyklu Pure Uniform Coloring (of Order-8 Triangular Tiling with Exuberants) z cyklu

Krzysztof Syruć (Proembrion) (ur. 1984)

Pure Uniform Coloring (of Order-8 Triangular Tiling with Exuberants) z cyklu "SET a42n6", 2020

akryl, płótno, 120 x 80 cm, sygnowany p.d.: 'PROEMBRION' oraz opisany na odwrocie: 'Krzysztof Proembrion Syruć | 'Pure Uniform Coloring (of Order-8 Triangular Tiling with Exuberants)', 120x80 cm| SET a42n6 | GDAŃSK 2020'

Krzysztof Syruć (Proembrion) Malarz, architekt, absolwent Politechniki Gdańskiej. Tworzący barwne iluzje abstrakcyjnych przestrzeni, determinowanych matematycznie w procesie zaplanowanych improwizacji. Zafascynowany kolorem, wizualizuje swoje matematyczne odkrycia. Jego prace można spotkać na ulicach wielu miast, jak również we wnętrzach publicznych i prywatnych. Wystawy indywidualne w Gdańsku (S.O.S - 2019), Paryżu (Celal M13 - 2018, 2017), Wrocławiu (Kolektyw - 2016), Lublinie (Brain Damage - 2015), Warszawie (V9 - 2014); wystawy zbiorowe w Paryżu (Art Élysées - 2017, Celal M13 - 2016), Moskwie (Artmossphere Street-Art Biennale - 2016), Dortmundzie (44309 - 2013); murale m.in. w Łodzi, Gdyni, Bydgoszczy, Petersburgu, Tel Awiwie, Genewie, Koszycach, Sofii; konstruktor instalacji przestrzennych; współpracownik grupy projektowej CENTRALA, street-art od 1996. Mieszka w Gdańsku, tworzy w pracowni w WL4 - Mleczny Piotr.