olej, tektura, 28 × 41 cm
sygn. monogramem i dat. p. d.: K/W 1956
na odwrocie przedstawienie letniego pejzażu oraz na papierowym zabezpieczeniu
dwie naklejki z Centralnego Biura Wystaw w Krakowie z tytułem pracy i opisem oraz pieczęć: ZPAP Kraków / PRZYJĘTY
Konrad Winkler Początkowo studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem I. Pieńkowskiego. Należał do grupy Formistów, z którą wystawiał w latach 20-tych w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Lwowie. Studia artystyczne kontynuował w latach 1924-1927 w Akademii Lothe?a w Paryżu. Po powrocie do kraju zamieszkał w Warszawie, gdzie prezentował swoje prace w IPS, a także w Salonie Garlińskiego. Brał udział w ekspozycji awangardowej grupy ?Praesens?. W trakcie Powstania Warszawskiego praktycznie spłonął cały jego dorobek. Po wojnie zamieszkał w Krakowie. Był wybitnym przedstawicielem ?École de Paris?, łączącym formułę wypracowaną przez Cezanne?a z elementami polskiego folkloru. Malował zrytmizowane, geometryczne pejzaże. Stosował wąską paletę barwną. Czerpał inspiracje ze sztuki ludowej, poddając elementy obrazu prymitywizującej stylizacji.