30 Aukcja Sztuki XXI wieku® / 10 grudnia 2022

16. Kinga Nowak | Wizjoner, 2022

Strona głównaAukcje nadchodzące30 Aukcja Sztuki XXI wieku®Wizjoner, 2022
Kinga Nowak | Wizjoner, 2022

Kinga Nowak (ur. 1977)

Wizjoner, 2022

olej, płótno, 120 x 85 cm, sygnowany na odwrocie: 'Kinga Nowak | "Wizjoner" | olej na płótnie | 120x85 cm | 2022'

Kinga Nowak
Malarka i rzeźbiarka, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Dwa lata studiów odbyła w École des Beaux-Arts w Paryżu. Jej obrazy były pokazywane w londyńskiej Beers London Gallery i na Context Art Miami New York. Obrazy Kingi Nowak zostały zamieszczone w albumie "100 Painters of Tomorrow" wydawnictwa Thames & Hudson, wraz z pracami Ewy Juszkiewicz i Jakuba Juliana Ziółkowskiego. Wystawiała w Zachęcie, Cricotece, MOCAK-u, galerii lokal_30 w Warszawie. Prace Kingi Nowak znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie - Galeria Sztuki Polskiej XX + XXI w., w zbiorach Muzeum Fotografii w Krakowie, w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku - Galeria Polskiej Sztuki Współczesnej Nowe Spojrzenie. Kolekcjonerami jej obiektów i obrazów są m. in. Dorota i Tomasz Tworek czy Sylwia i Piotr Krupa.
Estymacja:
12 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza:
7 500 zł