39 Aukcja Młodej Sztuki / 16 sierpnia 2014

8. Kamila Stępniak | Jellyfish, 2014

Strona głównaAukcje archiwalne39 Aukcja Młodej SztukiJellyfish, 2014
Jellyfish, 2014

Kamila Stępniak (ur. 1983)

Jellyfish, 2014

olej, płótno, 65 x 81 cm
sygn.p.d.: Stępniak

Kamila Stępniak
Ukończyła studia na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie zdobyła tytuł magistra sztuk pięknych. Poza malarstwem odebrała wiedzę z zakresu projektowania wnętrz, a także projektowania nowego produktu. Ze zderzenia tych okoliczności zrodził się charakterystyczny styl malarski artystki. Z czasem zaczęła ona odkrywać możliwości wykorzystania technik modelowania 3d w swoim malarstwie. Postacie kobiet umieszcza w korelacji z modelowanymi, często chromowanymi przedmiotami i mechanizmami, niekiedy zawiera w obrazach wymyślone przez siebie futurystyczne urządzenia. W jej pracach dopatrzeć się można też wiele symboliki, którą wykorzystuje, aby zawrzeć konkretny przekaz. W 2009 roku została nagrodzona w konkursie Electrolux Design Lab, którego celem było stworzenie funkcjonalnego produktu przyszłości. Projektuje i wykonuje również obiekty 3d. Zafascynowana najciekawszymi projektantami wnętrz i obiektów, również projektuje tak, aby zachować interesujący dialog między przedmiotem a przestrzenią. Swój projekt dyplomowy prezentowała na wystawie zbiorowej ""Wzornictwo Plus Przemysł"" w 2011 roku oraz obok obrazów na wystawie ""Pierwszy Niezależny Salon Młodych Łódzkich Twórców"" w łódzkiej Wytwórni w 2014 roku.
Inne zbiorowe wystawy malarskie: „Gorące kasztany” (2012), „Elanie – ze zbiorów Rodziny Majdas” (2014), „EL ART. Wystawa łódzkich młodych twórców”(2014).
Cena wylicytowana
750 zł