Aukcja Militariów / 24 kwietnia 2021

11. Julian Zawodziński | Portret Oficera Wojsk Królestwa Polskiego, 1830 r.

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja MilitariówPortret Oficera Wojsk Królestwa Polskiego, 1830 r.
Julian Zawodziński | Portret Oficera Wojsk Królestwa Polskiego, 1830 r.

Julian Zawodziński (1806 Częstochowa-1890)

Portret Oficera Wojsk Królestwa Polskiego, 1830 r.

olej, płótno, 53 x 48 cm
Na odwrocie opis: „Odrobiony Roku 1830 w miesiącu Sierpniu przez Juliana Zawodzińskiego Nau. Szk. w Pinczowie.” Obraz do konserwacji. Julian Zawodziński objął posadę nauczyciela w Pinczowie w roku 1828, utracił ją po upadku Powstania Listopadowego.

Cena wywoławcza:
4 000 zł