Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

343. Jan Wojnarski | PATENT OFICERSKI

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówPATENT OFICERSKI
343
PATENT OFICERSKI

Jan Wojnarski (1879 Tarnów - 1937 Kraków)

PATENT OFICERSKI

akwaforta, papier, 34 x 48,5 cm (odcisk płyty), sygn. l. d.: RYT JAN WOJNARSKI, p. d.: W. JASTRZĘBOWSKI
Patent oficerski nr 5122 Maksymiliana Wincentego Krappla na stopień porucznika w korpusie oficerów piechoty, wystawiony 1.02.1933 r., podpisany przez Józefa Piłsudskiego.

Jan Wojnarski Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem F. Cynka, J. Stanisławskiego i L. Wyczółkowskiego, którzy w znacznym stopniu wpłynęli na jego twórczość. W latach 1904-1905 odbył podróż artystyczną do Włoch. Uczył się grafiki w pracowni J. Pankiewicza. W latach 1927-37 był profesorem krakowskiej ASP. Należał do grup artystycznych: "Niezależni", "Kolor" i "Zwornik". Uprawiał malarstwo olejne, specjalizując się w pejzażu, a także techniki graficzne, głównie miedzioryt, akwafortę i litografię. Brał udział w wielu wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą, zdobywając nagrody i wyróżnienia.
Cena wylicytowana
1 000 zł