Aukcja Sztuki Współczesnej / 30 października 2021

5. Jan Lebenstein | Ballon-baba, 1969

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki WspółczesnejBallon-baba, 1969
Jan Lebenstein | Ballon-baba, 1969

Jan Lebenstein (1930 Brześć Litewski - 1999 Kraków)

Ballon-baba, 1969

olej, akryl, płótno 130 x 81 cm sygn. l.d.: 'LEBENSTEIN; p.d.: 1969' na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: 'LEBENSTEIN | "BALLON-BABA" | 1969 | 60 M' na środkowym krośnie nalepki: – CBWA – Zachęta Warszawa z danymi obrazu
– Ballon-baba, 1969 | wł. artysty.

- Jan Lebenstein Malarstwo, Zachęta Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Warszawa, 22 IV - 22 V 1992, poz. 96

Jan Lebenstein
Studiował w warszawskiej ASP pod kierunkiem A.Nachta-Samborskiego. Debiutował na wystawie ?Przeciw wojnie, przeciw faszyzmowi? w warszawskim Arsenale w 1955r. Od 1959r. mieszkał w Paryżu. Tematy swoich prac Lebenstein czerpał z literatury starożytnej, mitologii i Biblii. Stworzył też cykl poświęcony wyobrażeniom prehistorycznych zwierząt. Związany ze środowiskiem paryskiej ?Kultury? ilustrował wydawane tam opowiadania G.Herlinga-Grudzińskiego i ?Folwark zwierzęcy? G.Orwella. Uhonorowany wieloma nagrodami w tym: Grand Prix de la Ville de Paris (1959), Nagrodą Fundacji A.Jurzykowskiego, Nowy Jork (1976), Nagrodą im. J.Cybisa (1987).
Cena wylicytowana
0 zł