Aukcja Dzieł Sztuki / 28 listopada 2020

50. Jakub Zucker | Pejzaż

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPejzaż
50
pejzaz-jakub-zucker

Jakub Zucker (1900 Radom - 1981 Nowy Jork)

Pejzaż

olej, płótno, 46 x 56 cm
sygn. p.d.: Zucker

„Nie maluję ani z poczucia obowiązku, ani też dla pieniędzy, które przynoszą mi moje płótna, ani też z miłości do sukcesu. Maluję z wdzięczności, aby podziękować Niebu za wszystkie bogactwa, które zsyła co dzień. Przede wszystkim maluję dla siebie samego, ponieważ sztuka jest najpewniejszą drogą do wolności, ucieczką od życiowych problemów, choć jest też stworzeniem problemów nowych, wcale nie mniejszych.”
Claude Roger-Marx, „Jaques Zucker”, Paryż 1969, s. 17