Aukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich / 2 maja 2016

6. Henryk Cześnik | Arka Noego z chorymi krawcami, 2002

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł Sztuki z kolekcji Anny i Piotra DmochowskichArka Noego z chorymi krawcami, 2002
Arka Noego z chorymi krawcami, 2002

Henryk Cześnik (ur. 1951 Sopot)

technika mieszana, płótno, tektura, 102 x 132cm
sygn. p. d.: H. Cześnik 02

Henryk Cześnik Absolwent gdańskiej PWSSP, dyplom z malarstwa i grafiki otrzymał w 1977 roku w pracowni Kazimierza Ostrowskiego. Zatrudniony w macierzystej uczelni od 1979 roku. W 1994 roku uzyskał tytuł profesora nadany przez Prezydenta RP. Uprawia malarstwo, rysunek, scenografię, zajmuje się aranżacją wystaw, kilkakrotnie wystąpił tez w filmach fabularnych (Sztos, Chłopaki nie płaczą). Miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w znaczących galeriach i muzeach w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów narodowych m. in. w Warszawie, Gdańsku, Moskwie, Sofii, Dreźnie oraz w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą. Artysta przez lata wypracował swój własny, niepowtarzalny styl, swoisty ?charakter artystycznego pisma?, określanego jako ekspresjonizm liryczny. Rysunek miękką, owalną kreską na rozmazanym tle, często wzbogacony surrealną inskrypcją, na podłożu z tektury, prześcieradła szpitalnego, zniszczonego znaku drogowego.
Cena wylicytowana
0 zł