Aukcja Dzieł Sztuki / 4 maja 2014

84. Henryk Baranowski | Kwiaty

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiKwiaty
84
Kwiaty

Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Kwiaty

olej, płyta, 55 × 46 cm
sygn. l. d.: H.Baranowski
na odwrocie naklejka z Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej w Gdyni
Henryk Baranowski Studiował w PWSSP w Sopocie u J. Studnickiego i J. Wodyńskiego. Należał do ZPAMiG. Odbył wiele podróży artystycznych, głównie do krajów europejskich, ale także do Afryki i na Bliski Wschód. Brał udział w licznych wystawach zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Miał 40 pokazów indywidualnych. Był laureatem wielu nagród. Prace artysty znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych w Polsce i poza jej granicami. Uprawiał malarstwo i grafikę. Dominującym wątkiem twórczości Baranowskiego jest marynistyka. Malował ponadto pejzaże, często kaszubskie, widoki odwiedzanych licznie miast, sceny obrazujące życie ich mieszkańców, także portrety i kwiaty. Twórczość artysty jest różnorodna tak pod względem tematyki, jak i techniki: stosował olej, akwarelę, gwasz oraz pastel.
Cena wylicytowana
2 600 zł