25 Aukcja Sztuki XXI wieku / 20 października 2021

18. FRESH ONE | Vertical Mode, 2021

Strona głównaAukcje archiwalne25 Aukcja Sztuki XXI wiekuVertical Mode, 2021
vertical-mode-2021-fresh-one

FRESH ONE (ur. 1982)

Vertical Mode, 2021

akryl, aerograf, płótno, 150 x 110 cm, sygnowany na odwrocie: '21 FRESH | ONE | VERTICAL | MODE'

FRESH ONE
Fresh One to artysta aktywny na warszawskiej scenie graffiti od połowy lat 90. W 2017 brał udział w ważnej wystawie poświęconej legendarnym twórcom sztuki ulicy z całego świata „From the Roots to the Fruits” eksponując swoje prace razem z takimi twórcami jak m.in. Banksy (UK), Blade (USA), Ces (USA), Os Gemeos (Brazylia), Jan Kalab (Czechy), Zedz (Holandia) czy 1UP Crew (Niemcy). Oprócz graffiti zajmuje się projektowaniem graficznym i malarstwem, szukając wciąż nowych terytoriów dla swojej twórczości. Po zdobyciu ogólnopolskiego uznania jako członek legendarnych warszawskich grup takich jak WSM, ATS, DSE, PPE, WTK, brał udział w wielu europejskich festiwalach m.in.: Write4Gold, Brain Damage Graffiti Jam, Meeting Of Styles. Współpracował też z wieloma markami, jak Reebok, Prosto, Moment Magazyn, You Know Me Records czy Embargo Nagrania. W realizacjach artysty można dostrzec kontynuację założeń formalnych nowojorskiego graffiti. Głównie dzięki wyrazistej palecie barw, dynamicznym układom kompozycyjnym, logicznym i konsekwentnym układom liter, rozbijanym nieraz graficzną werwą. Jak twierdzi artysta, najlepiej pracuje mu się cyklami, na nowo interpretując klasyczne kompozycje graffiti. Manipuluje wtedy skalą oraz kompozycją, zaskakując różnorodnością użytych stylistyk. Z każdym kolejnym płótnem podejmuje się reinterpretacji klasycznego liternictwa, sięgając po zróżnicowane zabiegi formalne, często zacierając granicę między klasycznym tekstem, a kompozycją abstrakcyjną. Od ponad dekady jest jednym z najbardziej rozpoznawanych twórców graffiti w Europie Środkowej.
Cena wylicytowana
8 500 zł