Kobiety w sztuce / 3 marca 2021

10. František Ladislav Soukup | Akt leżącej kobiety

Strona głównaAukcje archiwalneKobiety w sztuceAkt leżącej kobiety
akt-lezacej-kobiety-frantiek-ladislav-soukup

František Ladislav Soukup (1888 Praga - 1954 tamże)

Akt leżącej kobiety

olej, płyta, 52 x 65 cm sygn. l. d.: F. L. Soukup

František Ladislav Soukup Studiował w Pradze u J. Panuškyego i V. Jansyego. We wczesnym okresie twórczości uprawiał malarstwo figuratywne, najczęściej przedstawiając kobiety, w tym kobiece akty, ale także pejzażowe. Z czasem coraz częściej malował kwietne łąki oraz krajobrazy zimowe.