Kobiety w sztuce / 3 marca 2021

9. Wiktor Kazimierz Holler | Leżący akt

Strona głównaAukcje archiwalneKobiety w sztuceLeżący akt
lezacy-akt-wiktor-kazimierz-holler

Wiktor Kazimierz Holler (1881-1975)

Leżący akt

olej, płótno, 76 x 115 cm, sygn. l.d.: Kazimierz Holler

Wiktor Kazimierz Holler Urodził się na Zamku Królewskim w Warszawie (tutaj jego ojciec był dowódcą straży) Malarstwa uczył się w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1905-1910. Studiował między innymi u J. Krzyżanowskiego, St. Lentza i X. Dunikowskiego. Malował najczęściej akty kobiece używając akwareli z gwaszem, rzadziej farb olejnych. Tworzył również pejzaże. Wystawiał od 1913, przede wszystkim w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1945 roku mieszkał we Wrocławiu. W 1962 roku zorganizowano w Biurze Wystaw Artystycznych we Wrocławiu wystawę jubileuszową w pięćdziesięciolecie jego pracy twórczej.
Cena wylicytowana
10 000 zł