olej, płótno, 72 x 62 cm, sygn. i dat. l.d.: F.Wastkowski / 1904.
Franciszek Wastkowski Uczeń Feliksa Brzozowskiego. Związany z warszawskim życiem artystycznym. Swoje obrazy prezentował od 1867 roku w Zachęcie. Artysta w swojej twórczości najczęściej malował sceny rodzajowe oraz pejzaże. Jego prace znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Zachęcie.