Varia 32 / 16 października 2019

9. Eugeniusz Dzierzencki | Widok z tarasu na Capri

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 32Widok z tarasu na Capri
Widok z tarasu na Capri - 1Widok z tarasu na Capri - 2

Eugeniusz Dzierzencki (1905 Warszawa - 1990 Sopot)

Widok z tarasu na Capri

olej, tektura, 34 x 47,5 cm, sygn. p.d.: E. Dzierzencki / Capri

Eugeniusz Dzierzencki Edukację malarską rozpoczął w Warszawie w Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem M. Kotarbińskiego i W. Skoczylasa (w latach 1924 ? 1925). Począwszy od 1935 r. regularnie spędzał wakacje na Półwyspie Helskim, skąd wyjeżdżał do Lisiego Jaru, Jastrzębiej Góry i Karwii. Od 1949 roku należał do Komitetu Polskich Artystów Marynistów, a od 1956 roku do Ogólnopolskiej Grupy Artystów Plastyków ?Zachęta?. Brał udział w licznych wystawach marynistycznych m. in. w Pierwszej Wystawie Marynistycznej w 1958 roku w Warszawie. Dzierzencki pozostawił po sobie bogatą spuściznę malarską o szerokim wachlarzu tematycznym. Jego realistyczne obrazy cechuje doskonały warsztat, czysty i pewny rysunek. Łodzie na morzu to charakterystyczny motyw ikonograficzny w twórczości artysty, który malował je o różnych porach dnia i roku oraz w zróżnicowanej aurze.
Cena wylicytowana
4 200 zł