olej, tektura, 26,5 × 31 cm
sygn. i dat. l. g.: „E. Czerwenka/920”
na odwrocie papierowa nalepka z odręcznym napisem: „Czerwenka Erwin/Kraków, Dietla 94/IV./Zachód słońca (olejny)/em: 3IX27
Praca zostanie uwzględniona w katalogu raisonné dzieł malarskich Erwina Czerwenki
autorstwa Krystyny Czerni, przygotowywanym przez wydawnictwo IRSA
Erwin Czerwenka W latach 1905–1910 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem L. Wyczółkowskiego, T. Axentowicza, S. Unierzyskiego i W. Weissa. W latach 1913–1930 uczył rysunku w krakowskich gimnazjach. Malował pejzaże, portrety i martwe natury. Projektował również witraże. Wystawiał w krakowskim TPSP oraz w warszawskim TZSP. Ponadto, w roku 1928, prezentował swoje prace wspólnie z Z. Stryjeńską, zaś w 1934 uczestniczył w wystawie „Wojciech Weiss i jego uczniowie”.