olej, tektura, 62,5 × 47 cm
sygn. l. d.: „Erwin Czerwenka/ Piwniczna 920”
na odwrocie szkic dzieci oraz napis ołówkiem: „Czerwenka Erwin/Kraków, Dietla 94/IV./„Widok z lasu”/5000”
Praca zostanie uwzględniona w katalogu raisonné dzieł malarskich Erwina Czerwenki
autorstwa Krystyny Czerni, przygotowywanym przez wydawnictwo IRSA
Erwin Czerwenka W latach 1905–1910 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem L. Wyczółkowskiego, T. Axentowicza, S. Unierzyskiego i W. Weissa. W latach 1913–1930 uczył rysunku w krakowskich gimnazjach. Malował pejzaże, portrety i martwe natury. Projektował również witraże. Wystawiał w krakowskim TPSP oraz w warszawskim TZSP. Ponadto, w roku 1928, prezentował swoje prace wspólnie z Z. Stryjeńską, zaś w 1934 uczestniczył w wystawie „Wojciech Weiss i jego uczniowie”.