30 Aukcja Sztuki XXI wieku® / 10 grudnia 2022

11. Campio | Fighter, 2022

Strona głównaAukcje nadchodzące30 Aukcja Sztuki XXI wieku®Fighter, 2022
fighter-2022-campio-2016333Campio | Fighter, 2022

Campio (ur. 1988)

Fighter, 2022

olej, płótno, 140 x 110 cm, sygnowany na odwrocie

Campio
Campio to tajemniczy artysta, malujący równie enigmatyczne portrety. Twarze portretowanych osób widać tylko szczątkowo lub wcale. Ukryte są za kwiatami, zwiędłymi roślinami oraz dziwnymi roztapiającymi się przedmiotami. Niepokojący nastrój potęgują, pojawiające się w obrazach larwy, glizdy i różne insekty. Kładąc nacisk na specyficzną kolorystykę i warsztat, Campio nawiązuje do dzieł dawnych mistrzów. Brał udział w wielu wystawach i konkursach sztuki współczesnej.
Estymacja:
8 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza:
3 200 zł