Aukcja Malarstwa Polskiego / 6 lipca 2022

1. Bolesław Łaszczyński | List żywy - Scena z Pamiątek Soplicy Henryka Rzewuskiego, 1875 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Malarstwa PolskiegoList żywy - Scena z Pamiątek Soplicy Henryka Rzewuskiego, 1875 r.
list-zywy-scena-z-pamiatek-soplicy-henryka-rzewuskiego-1875-r-boleslaw-laszczynski-888850list-zywy-scena-z-pamiatek-soplicy-henryka-rzewuskiego-1875-r-boleslaw-laszczynski-1220014

Bolesław Łaszczyński (1842 - 1909 Kraków)

List żywy - Scena z Pamiątek Soplicy Henryka Rzewuskiego, 1875 r.

olej, płótno, 80 x 100 cm, sygn. i dat. l.d.: B.Łaszczyński / Rzym 1875
Wystawiany i wymieniony w katalogach wystaw:
-1880 r. kwiecień i maj, Salon Sztuk Pięknych Józefa Ungra w Warszawie na ul. Niecałej 1, jako Kozak, Scena obyczajowa z 18 w.
Opisany i reprodukowany:
-1880 r. Przegląd Sztuk Pięknych, Tygodnik Ilustrowany, Nr 241, str. 91-92
- 1880 r. Kłosy, Nr 798, s. 247-250
Lit.: Słownik Artystów Polskich, ISPAN, Warszawa, 1993, T.V, s. 159-161

Cena wylicytowana
430 000 zł