19 Aukcja Sztuki XXI wieku / 3 czerwca 2020

32. Berenika Kowalska | Bez tytułu, 2019

aAukcje archiwalne19 Aukcja Sztuki XXI wiekuBez tytułu, 2019
Bez tytułu, 2019 - 1Bez tytułu, 2019 - 2

Berenika Kowalska (ur. 1989)

Bez tytułu, 2019

olej, płótno, 160 x 140 cm, sygnowany na odwrocie: 'Berenika Kowalska maj 2019 WAW bez tytułu'

Berenika Kowalska Absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 2014 w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. W 2010 studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany międzyuczelnianej „MOST” dla najlepszych studentów. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą. w 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W latach 2015-2017 reprezentowała Polskę na Europejskim Biennale Młodych (JCE / JEUNE CREATION EUROPEENNE ). W 2017 otrzymała stypendium artystyczne MKiDN. Mieszka i pracuje w Warszawie. Wybrane wystawy indywidualne: 2018 – „How many colours make up your abstract painting”, prywatna przestrzeń Polish Art Foundation - Krzymowski Art, Warszawa; 2017 – „Światło wód”, BWA Zamość; 2015 – „Self”, Galeria ARTRAKT, Wrocław; 2014 – wystawa malarstwa, Galeria Stalowa, Warszawa. Wybrane wystawy zbiorowe: 2017 – „24h BRL/WAW”, przestrzeń prywatna, Warszawa; 2017 – „Warschau ist feminine”, Neukollner Leuchtturm Gallerie, Berlin; 2016 – JCE EUROPEAN BIENNALE OF YOUNG MODERN ART- Vra, Wrocła, Cesis, Como, Figures; 2015 – JCE EUROPEAN BIENNALE OF YOUNG MODERN ART – Ville de Montrouge, Paris, France; 2015 – “3 x young polish painters”, La Xina A.R.T Gallery, Barcelona
Cena wylicytowana
5 000 zł