25 Aukcja Sztuki XXI wieku / 20 października 2021

20. Bartek Otocki | Bez tytułu, z cyklu

Strona głównaAukcje archiwalne25 Aukcja Sztuki XXI wiekuBez tytułu, z cyklu
bez-tytulu-z-cyklu-bartek-otocki

Bartek Otocki (ur. 1978)

Bez tytułu, z cyklu

olej, płótno, 80 x 120 cm, sygnowany na odwrocie: 'BARTEK OTOCKI BEZ TYTUŁU Z CYKLU "SAUDADE" 2020 BOTO'

Bartek Otocki
Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Hungera na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2003); doktorat na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2011); habilitacja na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2014). W latach 2003–2012 asystent, następnie adiunkt w pracowni malarstwa i rysunku na Wydziale Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP. Od 2012 roku prowadzi pracownię rysunku na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, od 2014 roku pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Malarz i fotograf, kurator, juror konkursów malarskich. Autor czterech cykli prac: „Portrety pamięciowe”, „Alchemia Iluzji”, „Czy jest bezpiecznie/Is it safe?” i „Yang!”. Uczestnik ponad 50 wystaw indywidualnych i zbiorowych m. in. w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Galerii Bielskiej BWA, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.