olej, płótno, 71,5 × 66 cm (owal)
sygn. i dat. p. b.: Arnulf de Bouché/1903
Arnulf de Bouché Niemiecki malarz, znany przede wszystkim z aktów i martwych natur. Pierwsze lekcje malarstwa otrzymał od ojca, który zajmował się artystycznym malowaniem szkieł, następnie od 1863 roku studiował w Królewskiej Akademii Sztuki w Monachium pod kierunkiem Gabriela von Hackl i Paula Hoeckera. Głównym tematem jego prac były akty kobiece, często w orientalnym otoczeniu. Od 1901 roku wystawiał swoje prace w monachijskim Glaspalast, w 1914 roku wziął udział w Wielkiej Berlińskiej Wystawie Sztuki. W 1934 roku pokazał swoje prace na wystawie portretów Adolfa Hitlera w malarstwie, rzeźbie i rysunku w Galerii Ernsta Arnolda w Dreźnie, a od 1938 do 1942 roku wystawiał swoje kwiatowe martwe natury na Wielkich Wystawach Sztuki Niemieckiej w Monachium.