olej, płótno, 30 x 40 cm, sygn. p.d.: A.MARKOVYCH, opisany na odwrocie: cyrylicą (Anastazja Markovych/ "Tęsknota za wieczną miłością")/ Certyfikatem dla/ obrazu 30 x 40 cm/ "Tęsknota za wieczną miłością"/ jest mój podpis na jego odwrocie
Miłość nigdy nie ustaje… – Hymn o Miłości
Tęsknota za wieczną miłością
Tam jest ukryte Słońce,
Pośrodku Duszy płonące,
Miłość nigdy nie ustaje…
(wiersz Albert Jerka)
Anastazja Markovych Surrealistyczna malarka pochodząca z Ukrainy, obecnie mieszka i pracuje w Polsce. W 1990 roku zaczęła studia w szkole Plastycznej w Czerniowcach, którą ukończyła z wyróżnieniem. W 2007 roku została wyróżniona spośród kilkuset artystów z Ukrainy do katalogu „Świat Lewkasu”, pod patronatem Prezydenta Ukrainy. W roku 2009 rozpoczęła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Autorka kilku wystaw indywidualnych oraz kilkudziesięciu wystaw zbiorowych na całym świecie. Jej prace można było oglądać m.in. w Narodowym Muzeum we Lwowie, Bukareszcie, czy Kijowie.