Aukcja Dzieł Sztuki / 13 sierpnia 2016

64. Aleksander Świeszewski | W górach

aAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiW górach
64
W górach - 1W górach - 2

Aleksander Świeszewski (1839 Warszawa - 1895 Monachium)

W górach

olej, płótno, 32 x 53,5 cm
sygn. l. d.: A. Świeszewski

Aleksander Świeszewski Kształcił się w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych, w pracowni Ch. Breslauera oraz w akademii monachijskiej u F. Bambergera. Wiele podróżował, m.in. do Włoch, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii. Malował przede wszystkim pejzaże, szczególnie alpejskie i śródziemnomorskie, cieszące się dużym powodzeniem. Prace swoje prezentował na wystawach zarówno w kraju (w Warszawie, Krakowie i Lwowie), jak i wielu miastach Europy, zwłaszcza w Monachium.