Aukcja Dzieł Sztuki

HomeAukcje archiwalneAukcja Dzieł Sztuki
aukcja-dziel-sztuki

Aukcja Dzieł Sztuki

Data aukcji:
13 sierpnia 2016 godzina: 17:00
Wystawa przedaukcyjna:
25 lipca - 13 sierpnia 2016
Miejsce aukcji:
Galeria Sztuki Dawnej w Sopocie Boh. Monte Cassino 43
Opis:

Jak co roku, w połowie sierpnia Sopocki Dom Aukcyjny zaprasza do udziału w licytacji prac z oferty Aukcji Dzieł Sztuki. Tegoroczny wybór malarstwa prezentuje się imponująco. Muter, Eleszkiewicz, Kramsztyk, Brandt, Kossakowie, Stanisławski, Makowski, Ruszczyc, Ślewiński... by wymienić tylko część nazwisk z panteonu artystów. Obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich kolekcjonerów  i miłośników sztuki.

Na okładce ofertowego katalogu znalazła się piękność pędzla mistrza-portrecisty Bolesława Jana Czedekowskiego. Pełne subtelnego wdzięku studium erotyczne Przed lustrem zajmuje poz. 21. z ceną wywoławczą w wysokości 68 000 zł. Ofertę aukcyjną otwiera natomiast obraz czołowego reprezentanta szkoły monachijskiej -  Rozpędzony zaprzęg Józefa Brandta (poz. 1., cena wywoławcza: 270 000 zl). Z kręgu École de Paris dostępne będą aż trzy prace Meli Muter, dwa pejzaże oraz portret młodej dziewczyny o niespokojnym, nad wyraz dojrzałym i przenikliwym spojrzeniu (poz. 17., cena wywoławcza: 90 000 zl). Wśród grupy portretów w ofercie aukcyjnej warto również wymienić niezwykle charakterystyczną w malarskiej manierze pracę Stanisława Eleszkiewicza (Mężczyzna w kapeluszu, poz. 10., cena wywoławcza: 76 000 zł) oraz Autoportret Zygmuneta Menkesa (poz. 104., cena wywoławcza: 38 000 zł). Nie zabraknie także dzieł autorstwa trzech pokoleń Kossaków. Na aukcji pojawi się akwarela Juliusza Kossaka, nawiązująca do poematu Żmija Juliusza Słowackiego (Kozak z ogarem i sokołem, poz. 3., cena wywoławcza: 68 000 zł). W wykonaniu Wojciecha Kossaka będą to namalowane swobodnymi pociągnięciami pędzla studia koni (Arab, poz. 51., cena wywoławcza: 13 000 zł i Kasztanka, poz. 52., cena wywoławcza: 19 000 zł), zaś miłośnicy twórczości Jerzego Kossaka będą mogli wylicytować pełną dynamizmu scenę batalistyczną przedstawiającą Bitwę pod piramidami (poz. 4., cena wywoławcza: 115 000 zł). Omawiając propozycje z oferty aukcyjnej nie można pominąć utrzymanego w złocistej kolorystyce obrazu Tadeusza Makowskiego (Droga, poz. 12., cena wywoławcza: 150 000 zł), a także Martwej natury z jabłkami i książkami Władysława Ślewińskiego (poz. 13., cena wywoławcza: 140 000 zł). Wśród sztuki nowszej przykuwa uwagę oparta na silnych kontrastach kolorystycznych praca Kiejstuta Bereźnickiego (Martwa natura pionowa z pięcioma pochodniami, poz. 114., cena wywoławcza: 30 000 zł) oraz egzemplifikacja „biologicznej abstrakcji” Jonasza Sterna (poz. 121, cena wywoławcza: 28 000 zł). Po raz pierwszy na aukcji pojawi się praca Tomasza Sętowskiego, wpisująca się w nurt realizmu magicznego (Don Kichot City, poz. 112., cena wywoławcza: 9 000 zł). Wśród prezentowanych obiektów znajdą się również dwie prace rzeźbiarskie: przedstawiająca kobiece łono Afrodyta Adama Smolany (poz. 130., cena wywoławcza: 8 000 zł), a także Asklepios Igora Mitoraja (poz. 131., cena wywoławcza: 27 000 zł).

Kontakt
Małgorzata Kudelska: sopot@sda.pl, 58 550 16 05, Anna Masztalerz: anna.masztalerz@sda.pl, 691 963 06
Zapytaj o ofertę
Sprzedane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Brzask, 1887 r.
Wojciech Gerson

Brzask, 1887 r.

Cena wylicytowana
180 000 zł
Zobacz obiekt
Kozak z ogarem i sokołem, 1899 r.
Juliusz Kossak

Cena wylicytowana
68 000 zł
Zobacz obiekt
Ułan i dziewczyna, 1938 r.
Jerzy Kossak

Ułan i dziewczyna, 1938 r.

Cena wylicytowana
26 000 zł
Zobacz obiekt
Drużbowie, 1934 r.
Wojciech Kossak

Drużbowie, 1934 r.

Cena wylicytowana
27 000 zł
Zobacz obiekt
Na wiejskiej drodze
Michał Gorstkin Wywiórski

Na wiejskiej drodze

Cena wylicytowana
55 000 zł
Zobacz obiekt
Róże
Henryk Hayden

Róże

Cena wylicytowana
21 000 zł
Zobacz obiekt
Portret dziewczyny, około 1920 r.
Mela Muter

Cena wylicytowana
90 000 zł
Zobacz obiekt
Wenecja, 1929 r.
Włodzimierz Terlikowski

Wenecja, 1929 r.

Cena wylicytowana
6 000 zł
Zobacz obiekt
Kury w koszyku, 1940 r.
Jan Cybis

Kury w koszyku, 1940 r.

Cena wylicytowana
28 000 zł
Zobacz obiekt
Przesiewanie (Przesiewaczka), 1925 r.
Apoloniusz Kędzierski

olej, płótno, 92 × 64 cm sygn. i dat. p. d.: A. Kędzierski 1925 Wystawiany: Apoloniusz Kędzierski 1861?1939 (wystawa monograficzna), Muzeum Okręgowe w Radomiu, marzec ? maj 1981 r. j.w., Muzeum Narodowe w Warszawie, czerwiec ? lipiec 1981 r., j.w., Galeria Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Stara Kordegarda w Łazienkach Królewskich Opisywany i reprodukowany: Apoloniusz Kędzierski 1861?1939 [kat. wystawy monograficznej] re...
Cena wylicytowana
125 000 zł
Zobacz obiekt
Autoportret
Wlastimil Hofman

Autoportret

olej, płótno, 94 × 65 cm...
Cena wylicytowana
80 000 zł
Zobacz obiekt
Nagietki
Alfons Karpiński

Nagietki

Cena wylicytowana
11 000 zł
Zobacz obiekt
Portret kobiety
29
Franciszek Żmurko

Portret kobiety

Cena wylicytowana
20 000 zł
Zobacz obiekt
Skała na morzu, 1897 r.
Ferdynand Ruszczyc

Skała na morzu, 1897 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 30 × 39 cm w świetle ramy sygn. i dat. p. d.: F.Ruszczyc 97 na odwrocie nalepka z pośmiertnej wystawy dzieł artysty w TPSP w Krakowie w 1937 r., nalepka z numerem 1244/27/71 oraz napisy: ? ołówkiem: ?Nad Morzem Czarnem?; Kat.1964 ? poz 2/A/I; I/A/2; ? niebieską kredką: 1600/F. Ruszczyc; ? fioletowym tuszem: Z. 41...
Cena wylicytowana
44 000 zł
Zobacz obiekt
Sanie
33
Władysław Chmieliński

Sanie

Cena wylicytowana
8 000 zł
Zobacz obiekt
Trójka
34
Władysław Chmieliński

Trójka

Cena wylicytowana
19 000 zł
Zobacz obiekt
Na huculskim targu
37
Fryderyk Pautsch

Na huculskim targu

Cena wylicytowana
19 000 zł
Zobacz obiekt
Na wsi
38
Włodzimierz Tetmajer

Na wsi

Cena wylicytowana
42 000 zł
Zobacz obiekt
Góralki
40
Ignacy Pieńkowski

Góralki

olej, płótno, 100,5 × 81,5 cm sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski na odwrocie nalepka: ZE ZBIORÓW Henryka Bednarskiego ze Lwowa L.p. z numerem odręcznie wpisanym 639 Pochodzenie: Kolekcja Henryka Bednarskiego, Lwów...
Cena wylicytowana
18 000 zł
Zobacz obiekt
Odwrót spod Moskwy, 1937 r.
49
Jerzy Kossak

Odwrót spod Moskwy, 1937 r.

Cena wylicytowana
42 000 zł
Zobacz obiekt
Szaser z gwardii napoleońskiej, 1929 r.
50
Jerzy Kossak

olej, tektura, 50 × 37 cm sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak/1929 na odwrocie nalepka: J.Wadowski Warszawa Marszałkowska 121 Skład farb i przyborów malarskich oraz nalepki depozytowe z Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem 894 oraz z Muzeum w Łowiczu z numerem 253...
Cena wylicytowana
22 000 zł
Zobacz obiekt
Arab, 1936 r.
51
Wojciech Kossak

Arab, 1936 r.

Cena wylicytowana
17 000 zł
Zobacz obiekt
Kasztanka, 1927 r.
52
Wojciech Kossak

Kasztanka, 1927 r.

Cena wylicytowana
20 000 zł
Zobacz obiekt
Drzewa
53
Iwan Trusz

Drzewa

Cena wylicytowana
9 500 zł
Zobacz obiekt