olej, płótno, 140 x 110 cm, opisany na odwrocie
2017 – wystawa indywidualna „Hypnagogia”, Christmas Steps Gallery, Bristol
2015 – wystawa indywidualna „Wiwarium”, Muzeum Miasta Mysłowice, Mysłowice
2015 – wystawa zbiorowa „Transkrypcja”, Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki, Sosnowiec
2014 – wystawa zbiorowa „Najlepsze Dyplomy ASP”, Wielka Zbrojownia Akademii Sztuk Pięknych, Gdańsk
Agata Szymanek Doktorantka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na ASP w Katowicach, zajmuje się głównie malarstwem i pracą w technice kolażu. Obroniła dyplom z wyróżnieniem w 2014 roku na tej samej uczelni w katedrze malarstwa w pracowni prof. Jacka Rykały. Brała udział w wystawach w Polsce i za granicą. Najważniejsze z nich to 9 Triennale Grafiki Polskiej, wystawa na festiwalu DUMBO arts, organizowana przez konsulat RP w Nowym Jorku oraz wystawa Najlepsze Dyplomy ASP, która odbyła się w Wielkiej Zbrojowni ASP w Gdańsku. W 2016 r. Została zakwalifikowana do listy finałowej Międzynarodowego Konkursu Sztuki Współczesnej w Dubaju dla artystów wizualnych oraz do 12 Konkursu Gepperta, gdzie otrzymała nagrodę Anonimowego Fundatora.