80 Aukcja Młodej Sztuki / 18 marca 2020

35. Agata Krutul-Suchocka | Rode hus, 2020

Strona głównaAukcje archiwalne80 Aukcja Młodej SztukiRode hus, 2020
35
Rode hus, 2020

Agata Krutul-Suchocka

Rode hus, 2020

technika własna, płótno, s40 x 60 cm, sygn. L.d.: aakr2019

Agata Krutul-Suchocka Ur. w 1983 r. Absolwentka Wydziału Artystycznego  Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, dyplom z malarstwa w pracowni Jana Gryki, a także Wydziału Malarstwa  ASP w  Krakowie, dyplom ze scenografii w pracowni prof. Małgorzaty Komorowskiej . Związana z Akademią Teatralną w Białymstoku i teatrem Papahema. Od wielu lat nauczyciel rysunku i malarstwa. „Moje malarstwo w ostatnich latach opiera się głównie na tematyce marynistyki, bo w nim odnajduję spokój, którego z biegiem lat coraz bardziej mi potrzeba. Ma to też silny związek z upływającym czasem , ukazującym się w butwieniu i erozji, którym poddaje się każda,  nawet najtrwalsza materia. Moje prace też poddane są butwieniu. Tworzą się same, ja tylko dodaję im historię i komponuję. Czasami maluję też konie. Są dla mnie szlachetne i silne. Widzę w nich też efemeryczność, którą staram się ukazać w obrazach.”
Cena wylicytowana
1 100 zł