olej, płótno, 37,5 × 69,5 cm sygn. na odwrocie: J. NOWOSIELSKI, na odwrocie szkic malarski olejem (abstrakcja) Wystawiany i reprodukowany: Jerzy Nowosielski. Państwowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa 2003, il. 71, s. 45