38 Aukcja Młodej Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalne38 Aukcja Młodej Sztuki
38-aukcja-mlodej-sztuki

38 Aukcja Młodej Sztuki

Data aukcji:
5 lipca 2014
Miejsce aukcji:
Galeria Sztuki Współczesnej Sopot
Opis:

Sopocki Dom Aukcyjny ma po raz kolejny ogromną przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Aukcji Młodej Sztuki. 38 edycja odbędzie się 5 lipca (sobota), o godzinie 17.00 w naszej sopockiej siedzibie. Mamy nadzieję, że nasza letnia oferta przyciągnie Państwa uwagę oraz zachęci do odwiedzin w tętniącym życiem uzdrowisku. 88 starannie wyselekcjonowany prac zawiśnie już 26 czerwca na ścianach naszej trójmiejskiej Galerii Sztuki Nowoczesnej.

 

Do grona naszych artystów dołączyło kilka nowych twarzy, na które chcielibyśmy zwrócić Państwa szczególną uwagę. Wśród nich warto wyróżnić pracę częstochowskiego malarza Damiana Cosmy (poz. 3), które prowadzą dialog między klasycznym kubizmem a popartem oraz obraz Dilana Abdulla (poz. 12), młodego malarza i historyka sztuki kurdyjskiego pochodzenia, który na swoim świetlistym pejzażu ujmuje tradycyjne motywy przedstawione w odrealnionej kolorystyce. Miłośnikom kobiecych wdzięków możemy polecić tajemniczą pracę Renaty Magdy (poz. 9), a także niezwykły, perłowy wizerunek „Ewy” Joanny Misztal (poz. 58).

 

W naszej ofercie znajdą Państwo także prace artystów, którzy na dobre zadomowili się na polskim rynku sztuki znajdując uznanie wśród kuratorów i kolekcjonerów, między innymi obrazy Magdaleny Kwapisz Grabowskiej (poz. 17), Soni Ruciak (poz. 40) i Andrzeja Wrońskiego (poz. 8 i 65). Polecić możemy również strukturalne pejzaże Stanisława Tomalaka (poz. 79), który na tej aukcji prezentuje swoją futurystyczną wersję jerozolimskiej Kopuły na Skale oraz nietypową „batalistykę” pędzla Mateusza Rybki (poz. 78), który stara się pokazać wielkie światowe bitwy w formie malarstwa nieprzedstawiającego. Tworząc nasz katalog pragnęliśmy zadowolić także gusta fanów sztuki ulicy, którym z pewnością spodoba się papuga Wojciecha Brewki (poz. 45).  

 

Tradycyjnie zapraszamy do lektury naszej rubryki „Artysta na start”, w której zaprezentowaliśmy twórczość młodej krakowskiej artystki Olgi Gralewskiej, której dopracowane prace czasem budzą refleksje, czasem śmieszą, ale przede wszystkim zaskakują niebanalnym pomysłem i wysmakowaną kolorystyką. Jej okładkowy obraz „Fin de siècle” (poz. 46) jest kwintesencją jej malarstwa „zbiorem lapidarnych bon-motów, myśli rozwiniętych przez kolor i formę”.

Czytaj więcej
Kontakt
Dorota Kulawczuk i Dilan Abdulla - modern@sda.pl , tel. 58 551 22 89
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się